Temiz bej kumaş koltuk yıkama

İster kahveyi yakalamak, ister Netflix şovlarını atlamak ya da ailenizle rahatlamak için kanepeler mükemmel bir dinlenme noktası sağlar.

Bununla birlikte, olabildiğince dikkatli olun, günlük kullanımla (veya beraberinde gelen kötü koku ve renk solması) oluşan lekelerden, dökülmelerden ve kirden kaçınmak yoktur.

Ancak alışveriş sepetinizi henüz pahalı koltuk kumaş yıkama temizleme ürünleriyle doldurmayın. Döşemenize yeni bir yaşam süresi vermek için gereken tek şey, birçoğu zaten mutfak dolabında bulunan birkaç doğal içeriktir.

Bir kumaş kanepeyi temizlemenin en iyi doğal yollarına bir göz atın.

Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birine başlamadan önce, kanepe kumaşınızın bireysel temizlik kodlarını kontrol etmeye değer (genellikle kanepe yastıklarınızın altında bulunur).

Bir fırça ver

Koltuğunuza yeterince derin bir temizlik yaptığınızdan emin olmak için yapmanız gereken ilk şey, hem yüzeydeki hem de kanepe minderlerinin arasındaki kırıntıları veya kiri çıkarmaktır (eldiven giymek isteyebilirsiniz).

Bunu yapmak için temiz ve kuru bir beze ihtiyacınız olacak. Elinizdeki bezle döşemeyi fırçalayın, tüm köşe ve çatlaklara ulaşmanızı sağlayın. Kurumuş lekeler gibi inatçı alanlar için sert bir fırça kullanmanız gerekebilir.

ÜST İPUCU: Kumaş kanepeniz açık renkteyse, beyaz bir bez kullanmanız gerekir. Aksi takdirde, kumaştan gelen boya, kanepenizdeki kumaşa nüfuz edebilir ve renk bozulmasına neden olabilir.

Kötü kokuları salla

Buharlı temizlenmiş doğal kumaş koltuklar

Doğası gereği, kanepe lifleri evcil hayvanlardan, dökülmelerden ve – ahem – doğal gazlardan gelen kokulara tutunma eğilimindedir. Zamanla bu, misafirleri eğlendirirken ideal olmayan hoş olmayan, kalıcı bir koku haline gelebilir.

Bir koku giderici ile kokuyu maskeleyebilmenize rağmen, bu sadece geçici bir çözüm sunar ve sadece birkaç saat sonra başladığınız yere geri dönebilirsiniz. Bunun yerine, kötü kokuları gidermek için yapılması kolay bir doğal kumaş temizleyici denemelisiniz.

Kumaştan kokuları nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

Neye ihtiyacın var:

 • Karbonat
 • Kuru halı temizleyici (isteğe bağlı)

Nasıl yapılır:

 1. İlk olarak, kanepenizin yüzeyindeki kırıntıları çıkarın.
 2. Ardından, tüm kanepeyi kabartma tozu ile serpin ve en az 20 dakika bekletin.
 3. Süre dolduğunda, bir fırça eki kullanarak kanepeyi vakumlayın.
 4. İnatçı lekeleri çıkarmak için, kabartma tozu kuru halı temizleyicisi ile karıştırın ve 20 dakika daha bekletin.
 5. Bu yeterli değilse, kanepenizden kalan kokuları gidermek için el tipi bir buharlı temizleyici almanızı öneririz.

Özel lekeler

Lekesiz gri kumaş koltuk koltuk temizliği

Tüm rahatlıkları için, kumaş kanepeler dökülmeleri veya derin lekeleri gidermek için en iyisi değildir. En sevdikleri kanepeye bir kadeh kırmızı şarap çalan herkes bu gerçeği çok iyi biliyor. Neyse ki, zorlu kimyasal ürünlere ihtiyaç duymadan inatçı lekeleri temizlemenin yolları vardır.

Aşağıdaki harika kumaş koltuk temizleme çözümümüze bir göz atın.

Kumaştan lekeler nasıl çıkarılır:

Koltuk Yıkamada neye ihtiyacın var:

 • Bulaşık deterjanı
 • Beyaz sirke
 • Karbonat
 • Ilık su

Koltuk Yıkama Nasıl yapılır:

 1. Bir çay kaşığı bulaşık deterjanı, beyaz sirke, kabartma tozu ve ılık su alın ve bir köpürtücü ile karıştırın (kabartma tozu ve sirke birbiriyle reaksiyona girdiğinde karışım köpürmelidir).
 2. Ardından, kumaş kanepenizde tespit edebileceğiniz lekelere veya lekelere doğrudan uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kurumaya bırakın.
 3. Kuruduğunda, kalıntıları kaldırmak için yüzeyi temiz bir bezle silin – güzel bir leke bırakmayan kanepe ile bırakılmalıdır. Rica ederim!

ÜST İPUCU: Kabartma tozu ve beyaz sirke, sert lekeler için bir as temizleme kombinasyonudur. Çünkü kabartma tozu, yağ ve kiri nazikçe kesen asidik bir formül oluşturmak için sirke ile reaksiyona girer.

ÜST İPUCU: Bu yöntem aynı zamanda doğal bir halı temizleyici olarak da mükemmeldir. Birlikte karıştırın ve yepyeni bir görünüm için halı lekelerine uygulayın.

Kumaş kanepeniz yıllarca aşınma ve yıpranma ile karşı karşıya kaldıysa, tek başına temizlik, eski ihtişamına geri dönmek için yeterli olmayabilir. Bu durumlarda, kanepenizi yeniden doldurmayı veya elinizde herhangi bir temizlik ürününüz yoksa, çirkin, inatçı lekeleri gizlemek için bir kanepe kılıfı kullanmayı düşünmelisiniz .

İzmir’de bir Koltuk yıkama uzmanı olarak, müşterilerimiz için en iyi yerinde koltuk kanepe çekyat yıkama temizleme konusunda uzmanız. Bununla birlikte, bu yöntemlerin veya diğer temizlik yöntemlerinin bir sonucu olarak kanepe kumaşlarına verilen herhangi bir hasardan sorumlu değiliz.

Categories: Categoriesall

Leave a reply