DUVARDAN DUVARA PROFESYONEL HALI YIKAMA

Ofis, işyeri, otel gibi işletmeler, ofislerinde yer alan halılara çok fazla para harcarlar. Duvardan duvara halılar çalışma alanlarına estetik karakter katar ve birçok faydalı işleve sahiptir. Ancak zamanla, dışarıdan taşınan tozların oluşturduğu kirler, çay-kahve gibi lekeler halıların parlak görünümünü matlaştırır. Ayrıca halının içindeki bakteri ve alerjenler solunum problemlerine neden olabilir. Yetersiz bakım ve temizlik, profesyonel imajı olumsuz etkileyebilir, sağlıklı bir iç mekân çalışma ortamının sürdürülmesini engelleyebilir, halıların yaşam ömrünü azaltır ve maliyetli bir değiştirme ihtiyacını hızlandırabilir.

Duvardan Duvara Halılarınız ilk Günki Gibi Yepyeni Olsun

Hızlı kirlenmeye ve duvardan duvara halılara zarar veren birçok faktör vardır. Her ne kadar düzenli vakum temizliği onu korumaya yardımcı olsa da, derin temizlik duvardan duvara halı için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Duvardan duvara halılar veya diğer adıyla halıfleksler birçok farklı renk ve desenden oluşabileceği gibi farklı iplik türlerine göre de ayrılırlar. Genelde sentetik ipliklerden oluşan halıflekslerin temizliği için mümkün olan en düşük miktarda su kullanımı gereklidir. Böylelikle halıların alt tabakasına su geçmesi önlenir. Halıların uzun süre ıslak kalması küf, mantar oluşumunu tetikleyebilir.

Halı Yıkamada Son Teknoloji: Buharlı+Sıcak Sulu Yıkama

 Düşük miktarda su kullanmak üzere tasarlanmış en son teknoloji ekipmanlarla halı yıkamada en etkili yöntem olarak kabul edilen buharlı+sıcak sulu yıkama hizmeti gerçekleştirilir. Daha hızlı kuruma süreleri ile işletmeniz çok az veya hiç kesinti olmadan çalışmaya devam edebilir. Özenle seçilmiş, yüksek eğitimli, güvenilir profesyonel teknisyenlerimiz, işletmenizdeki halılar için mevcut en gelişmiş halı ve döşeme temizleme yöntemi olan buharlı ve sıcak sulu yıkama hizmeti sunmaktadır.

 Buharlı ve sıcak sulu temizlik sadece müşterilerimize şaşırtıcı sonuçlar vermekle kalmayıp aynı zamanda onlara huzur veren çevre dostu hizmetlerimizden biridir. Çevre dostudur çünkü agresif deterjanlar kullanılmadan derinlemesine temizlik sağlayabilen tek yöntemdir. Derinlemesine yıkamada püf noktalarından bir tanesi sıcak su kullanımıdır. Sıcak suyun etkisi sayesinde halıda hiçbir alerjen madde, mikroskobik organizma bırakmaz. Organik bileşiğe sahip çevre dostu ürünlerle halılar çok daha sağlıklı şekilde temizlenirler.  Halıların daha temiz görünmesini, daha uzun süre dayanmasını ve daha sağlıklı kalmasını sağlayan bir yöntemle yıkama hizmeti gerçekleştirilir.

Duvardan Duvara Halı Yıkama Farklı Teknikler Gerektirir

İlk adım halının tüm açık alanlarının ön sprey işleminden geçirilmesidir.  Ön sprey uygulaması kirlerin gevşemesi ve ipliklerden sıyrılarak yumuşamasını sağlar. Buharlı ve sıcak sulu müdahale ile halının üzerinde bulunan çay kahve gibi en zorlu lekelere ve en derinde bulunan kir tabakalarına kadar nüfuz edilir. Daha sonra silindir fırça makinesi yardımıyla tüm halı ovalanır, kirler yüzeye doğru çıkarlar ve halının iplikleri kabararak parlaklık kazanır. Aşırı köpürme oluşmaz çünkü çok fazla şampuan köpürmesi ile yıkanan yöntemlerde köpükler halıdan tam olarak durulanamadığı için yapışkan kalıntı bırakırlar. Bu kalıntılar halıların çok daha kısa sürede yeniden kirlenmesi sonucunu doğurur.

 Halıya zarar verebilecek aşırı ovalama kesinlikle tavsiye edilmez.  Modern yıkama makineleri ile halı derinlemesine yıkanır, vakumlanır. Hiçbir kir ve şampuan kalıntısı bırakmadan halı hijyenik hale gelir. Duvardan duvara halı; köşeden köşeye, boydan boya, serili, sabit, yapışkanlı, halıfleks gibi terimlerle de tanımlanabilir. Genellikle işyerilerinde , ofis, otel, sinema salonu, mescit, cami, resmi kurumlarda ve son zamanlarda ülkemizde evlerde de kullanılmaktadır. Evlerde daha çok yatak odalarında komple serili olarak duvardan duvara yapışkanlı halı görebiliriz.

Halılar son olarak iyice durulanır ve üstün vakumlama sayesinde kullanılan suyun büyük bir bölümü geri çekilir ve halılarda sadece nemli bir yüzey kalır. Yıkama işlemi bittikten sonra gözden kaçırılmaması için son kontroller gerçekleştirilir ve işlem tamamlanır.

Buharlı+sıcak sulu yıkama, profesyonel, derinlemesine bir yıkama sağladığı gibi aynı zamanda temizlik işlemini daha az maliyetle gerçekleştirme imkânı sağlar.  Yüzeysel yapılan temizlikler daha sık halı temizleme ihtiyacınıza sebep olur.  Profesyonel halı yıkama halıların çok daha uzun temiz kalmasını sağlar, böylelikle paranız cebinizde kalır.

Siz de duvardan duvara halılarınızın temizliği için profesyonel yardım ve derin temizlik istiyorsanız, tüm İzmir’e hizmet veren firmamıza ulaşabilir çağdaş yıkama yöntemimizden faydalanabilirsiniz.

Categories: Categoriesall

Leave a reply