KOLTUK DÖŞEMELERİ EVDE TEMİZLENEBİLİR Mİ?

Günlük çalışma yaşamanın dışında zamanımızın büyük çoğunluğunu evlerimizin oturma odasında geçiriyoruz. Bu nedenle sadece en şık ve rahat koltuklarla iyi bir atmosfer yaratmak yeterli değildir. Bu döşemelerin periyodik olarak profesyonel şekilde temizlenmesi; hem sağlıklı bir ortamı hem de güzel görünümü evlerimize yeniden kazandırmak için önemlidir.

Koltukların Profesyonel Temizliği Neden Gereklidir?

Koltuk Döşemeleri, lifleri yıpratan ve görünümü matlaştıran kir, alerjen ve tozları tutar. Döşemeyi temizletmek çoğu insanın düşündüğü bir şey değildir, ancak uygun temizlik ve bakım olmadan mobilyalarınız toz, kir, vücut yağları, leke ve toz akarları yüzünden erken yaşlanmaya sebep olur. Koltuk döşemeleri, çoğu özel bakım gerektirebilecek çok çeşitli kumaşlardan oluşabilir. Döşeme temizliğinde kumaşları tanımak ve uygun temizleme çözümlerini ve tekniklerini uygulamak önemlidir.

Düzenli profesyonel temizlikle mobilyalarınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilirsiniz. Kirleri, alerjen ve bakterileri gidermek için güvenli çözümler kullanarak temiz kokulu, sağlıklı bir ortama kavuşabilirsiniz. Kumaş ve halı gibi yumuşak malzemeler alerjenleri içerisine rahatlıkla alabilir.  Düzenli döşeme temizliği yaptırmak evinizdeki, havadaki alerjenleri azaltmanın en etkili yoludur.

Hangi Temizleme Yöntemi Evde Profesyonel Hizmet Sunar?

En Sağlıklı Koltuk Yıkama Yöntemimiz Güvenlidir.

Koltuklarınızın yıkanması konusunda tercih edebileceğiniz birçok yıkama yöntemi olabilir. Ancak doğru sonuç elde edebilmek için profesyonel ekipman ve doğru solüsyonlarla yıkama işlemi gerçekleştirmek; hem çok daha sağlıklı-temiz bir sonuç almanıza hem de çok daha az maliyetle bu işlemi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Basit makinelerle ve sert-agresif kimyasallarla gerçekleştirilen bir yıkama koltuklarınızı temizlemediği gibi onların yapısında bozulmalar da meydana getirecektir. Dünyada en gelişmiş yıkama yöntemi sayılan buharlı+sıcak sulu yıkama yöntemi ise sert kimyasallara ve koltuğunuzda aşınma yaratacak aşırı ovalamaya gerek bırakmaksızın koltuklarınızı temiz ve hijyenik hale getirir.

Evde Profesyonel Koltuk Temizlemenin Avantajları

1)Buharlı+Sıcak Sulu Yıkama ile Mikrop, Bakteri ve Alerjenlerden Kurtulun

Buharlı+Sıcak sulu yıkama ile koltuk döşemenizde yer alan bütün mikrop, bakteri ve alerjen maddeler temizlenir. Sıcak suyun gücü sayesinde hiçbir keskin kimyasal kullanımına gerek kalmadan koltuklarınız hijyenik şekilde temizlenir. Evde koltuk yıkama için en önemli kriter kullanılan yöntemdir.

2)Üst Düzey Profesyonel Ekipmanlar

Son teknoloji, modern ekipmanlar profesyonel yıkama sağlar. Yüksek çekim gücüne sahip vakumlama sistemi ise koltuklarınızda herhangi bir kusma yapmadan, hiçbir kalıntı bırakmaksızın derinlemesine temizliği gerçekleştirir.

3)Çevre Dostu, Güvenilir Ürünler

Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için güvenilir, çevre dostu ürünler sayesinde çok daha sağlıklı bir yıkama hizmeti sağlanır. Avrupa’dan ithal doğal içerikli-anti bakteriyel solüsyonlar ile herhangi bir toksik içerikli kimyasal kalıntısı bırakmadan koltuklarınız yeniden hijyenik yapısına kavuşur.

4)Sık Kullanılan Evsel Lekelerin Çıkarılması(vücut yağı, çay, kahve, yağ v.b)

Koltuklarımızda keyifli vakit geçirirken bazen istenmeyen kazalar yaşayabiliriz. Çay-kahve-yemek lekeleri bunların en yaygınlarıdır. Ayrıca koltuklarımızdaki kol dayama yerleri zamanla bir yağ tabakası oluştururlar. Leke söz konusu olduğundan lekenin türü, döşemenin yapısı, üzerinden zaman geçip geçmediği ve müdahalede bulunup bulunmadığımız gibi faktörler rol oynayabilir. Eğer herhangi bir kimyasal maddeyle bu lekelere müdahale ederseniz lekeleri kumaşa sabitleyebilirsiniz. Her lekenin ve kumaşın niteliği farklı olduğu için her lekeye özel kullandığımız leke sökücü solüsyonlar sayesinde bu lekeler profesyonel şekilde koltuklarınızdan temizlenir.

5)Hoş Olmayan Kokuların Giderilmesi(Evcil Hayvan İdrarı v.b)

Evlerimizi birlikte paylaştığımız, dostlarımız evcil hayvanlar bazen kendi alanlarını idrar yaparak işaretleyebilirler. Bu türden sürprizler karşısında paniğe kapılmadan ve lekeyi silerek koltuk döşemesinin farklı bölgelerine yaymadan profesyonel destek alabilirsiniz. Koku giderici solüsyonlar sayesinde zamanla kristalleşen evcil hayvan idrarı moleküler düzeyde çözülerek ortamdan temizlenir.

6) Kısa Kuruma Süresi, Uzun Süreli Sonuçlar ve Maliyetli Temizlik

Koltuk döşemeleriniz yıkandıktan sonra uzun kuruma sürelerine gerek kalmadan sadece 3-4 saat içerisinde kuruyarak kullanıma hazır gelir. Sağladığımız derinlemesine temizlik sayesinde çok daha uzun süre boyunca koltuklarınızı hijyenik şekilde kullanabilirsiniz. Koltuklarınızın profesyonel şekilde temizlenmemesi çok daha hızlı kirlenme oluşur bu da çok daha kısa sürede yeniden temizlik maliyeti anlamına gelir. Doğru temizlik sayesinde koltuk döşemelerinizin hem kullanım ömürleri uzar hem de çok daha az maliyetle bakımı sağlanmış olur.

Siz de profesyonel evde koltuk yıkama hizmeti için bize ulaşabilir, detaylı bilgi ve randevu oluşturabilirsiniz.

İzmir’de Evde Koltuk Yıkama Firmamız Üstün bir Hizmet Sunar

Evde koltuk yıkama temizleme firmamız tüm İzmir ilçelerine hizmet sunar, Foça, Çeşme dahil hiçbir yol ücreti talep etmeden tüm İzmir’e ücretsiz servis hizmeti sunarız.

Categories: Categoriesall

Leave a reply