Kurumsal Halı Yıkama

Kurumsal Halı Yıkama

Kurumlarda Halıların Temizlik ve Bakımı Neden Önemlidir?

Hangi sektörde bulunduğunuza bağlı olarak işletmenize, ticari ofisinize veya binanıza çalışanlarınızın dışında giren müşteri veya ziyaretçileriniz olabilir. İlk izlenimlerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve çalışma etiğinizi temsil etmek için yüksek bir standart belirlemeniz gerekiyor. Halılarınızı temizletmek bunu başarmanın yollarından biridir. Halılarınızın periyodik olarak temizlenmesi yalnızca müşterileriniz için değil çalışanlarınız sağlığını korumak ve hijyenik bir ortamda çalışmalarını sağlamak için de önemlidir.

Kurumlarda Periyodik Halı Temizliğinin Avantajları:

-Halı temizliği sadece halıdaki lekeleri gidermekle kalmaz, düzenli halı temizliği halının ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Bu nedenle sadece çok kirli ve çok lekeli halıların profesyonel temizlik gerektirdiğini düşünmek yanlıştır.

-Halı, düşünülemez miktarda tozu, kir parçacıklarını, sayısız toz akarlarını, bakteri, mantar ve küf gibi mikroorganizmaları içerisinde barındırır. Bu durum çalışma ortamında hastalığın oluşmasına ve yayılmasına davetiye çıkarabilir. Sık halı temizliği de halı içinde gelişen potansiyel zararlı mikroorganizmaların temizlenmesine yardımcı olur.

-Ofisinizdeki halıların düzenli olarak temizlenmesi halıların ömürlerini uzatmaya yardımcı olduğu için gelecekte daha az maliyete neden olacaktır.

Profesyonel Kurumsal Halı Yıkama Nedir?

Yerinde halı yıkama hizmetinin birçok yolu olabilir. Ancak bu yollardan tercih edeceğiniz yöntem halılarınızın temizliğini profesyonel olarak sağlamalıdır. Yüzeysel temizlik yapan, ağır kimyasallar kullanılan ve çok fazla kalıntı bırakan yöntemlerden uzak durmanız halılarınızın ömrünü uzatmanıza yardımcı olur. Her bir yıkama yönteminin kendisine göre bazı avantajları olabilir ancak çoğu zaman ortaya çıkan kötü sonuçlar o avantajları dezavantaja dönüştürür. Yılların ticari işyerlerine yaptığı Kurumsal Halı Yıkama işleminde firmamıza güvenebilirsiniz.

Örneğin çok fazla su ve şampuanın kullanıldığı yöntemler halıdaki kirleri çözebilir ancak halının altına çok fazla su geçmesine(bu da uzun kuruma süresinin getirdiği bakteri ve küf oluşumuna sebebiyet verir.) ve geride çok fazla şampuan kalıntısı bırakmasına neden olabilir. Şampuan kalıntısı sağlıksız bir ortam oluşturmasının yanı sıra halının çok daha çabuk yeniden kirlenmesine neden olur. Halının altına su geçmesini engellemek için kullanılan kuru temizleme yöntemleri ise yeteri kadar su kullanımı olmadığı için kirleri yeterince çözemez ve halı tam olarak temizlenemez.  Bu iki yöntem de tamamen yüzeyseldir ve halıları asla tam olarak temizleyemezler.

Gerçek, derinlemesine bir halı temizliği için ihtiyacınız olan dünyada en gelişmiş yöntem olarak kabul edilen buharlı+sıcak sulu halı yıkama yöntemidir.  Buharlı+sıcak sulu kurumsal halı yıkama yöntemi en derin halı temizleme yöntemidir. Ek olarak, sıcak su bakterileri, toz akarlarını ve mantarı yok eder. Bu nedenle, ofis halılarınızı sıcak suyla temizletirseniz, anti-alerjik hale gelecektir. Buharlı+sıcak sulu yıkama inatçı lekeleri gidermede veya halı liflerine yapışmış kirleri temizlemede en derin temizliği, hızlı kuruma süresini ve daha iyi başarı oranlarını garanti eder. Kirler, sıcak suyun etkili gücüyle gevşer ve yüksek güçlü vakum sayesinde pislikler tümüyle ortadan kalkar.

Kurumsal Halı Yıkama Sürecinde Güvenli ve Organik Ürünler

Halıyı derinlemesine temizlemek için güvenli ve organik ürünler kullanılır. Birçok geleneksel yaklaşım, halının kimyasal içerikli şampuanlarla yıkanması gerektiğine inanır ancak uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme yöntemleri, halıların temizliği için keskin kimyasallara gerek kalmadan sonuç alınabileceğini göstermiştir. Kullandığımız anti bakteriyel, doğal içerikli ürünler çalışma ortamını çok daha sağlıklı ve temiz hale getirecektir. Kurumsal halı yıkama hizmetimizde İzmir’de en saf en çevre dostu temizlik ürünlerini kullanırız.

KURUMSAL HALI YIKAMA SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

  • Ön İnceleme – Ön incelememiz, halınızın ne kadar kirli olduğunu, herhangi bir lekenin olup olmadığını ve diğer faktörlerin ele alınması gerektiğini belirlememize yardımcı olur.
  • Ön İşlem ve Ön Sprey – Bu adım, Halıdaki kirlerin çözülmesi ve lekelerin yumuşaması için sıcak su ve solüsyonun bir kombinasyonunun kullanılmasını içerir. Bu işlem kirlerin yüzeye doğru çıkmasını sağlar.
  • Buharlı Müdahale – Bu adım, yüzeyde bulunan inatçı lekelere buharla müdahaleyi içerir. Bu sayede yüzeyde bulunan lekeler halının ipliklerinden sıyrılırlar. Özel leke çıkarıcı solüsyonlarımız ve buharın gücü lekelerle baş etme konusunda etkili sonucu verir.
  • Yıkama- Yumuşayan kirler ve lekeler modern ekipmanlarla iyice yıkanarak halıdan yüksek vakumla çekilir.
  • Durulama ve Vakumlama- Yıkanan ve temizlenen alan durulanır ve temiz su gelinceye kadar vakumlanır.
  • Son Kontrol  – Bu aşamada, temizlenen alan temizlik kalitesi standartlarımıza uygun olduğundan emin olmak için bir kez daha kontrol edilir. Halının bu standartları karşıladığından memnun olduktan sonra işlemimiz tamamlanır.

Siz de ofis, otel veya çalışma alanlarınızdaki halılarınızın profesyonel olarak yıkanması ve temizliğini sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir’de olabilecek en derin kurumsal ofis, otel, Mağaza, Sinema Salonu gibi işyerlerinde yerinde halı temizliğini bizim yapacağımıza güvenebilirsiniz. En güçlü makine ve ekipmanlarda ve profesyonel teknisyenlerle hizmet sunarız.