Profesyonel Ev – İşyeri Halısı Yıkama

Duvardan duvara halılar veya el dokuması parça halılar, işyeri veya ofislerinizde dekorasyonu tamamlayan önemli bir unsurdur. Bunun yanında üstlendiği hava filtresi ve ses yalıtımı gibi işlevler sebebiyle tercih edilmektedir. Duvardan duvara halılar olefin, naylon, yün, akrilik veya polyester gibi malzemelerden üretilebilir. Duvardan duvara halıfleksler işyeriniz için önemli bir yatırımdır. Halıların düzenli bakım ve temizliğini sağlamak yatırımınızı korumanıza yardımcı olur. Düzenli olarak temizlenen bir halı, iyi bakılmayan halılardan çok daha uzun ömürlüdür.

Buharlı ve Sıcak Sulu Gerçek Profesyonel Halı Yıkama

 İşyeri ve ofis halıları yoğun yaya trafiğine maruz kalır. Çalışanlar ve müşteriler, dışarıdan geldiklerinde bilmeden ayakkabılarıyla mikrop ve kirleri taşırlar. Halılar ayakkabılarla taşınan toz ve kirin yanı sıra çay-kahve gibi dökülmelerden de etkilenmektedir. Düzenli vakumlama yüzeydeki tozları ortadan kaldırabilir ancak duvardan duvara halı kaçınılmaz olarak daha derinde kirleri biriktirir, donuk ve cansız görünmesini sağlar. Kir ve lekeler aşındırıcı olduğundan, zamanla halı lifleri olması gerekenden daha hızlı aşınmaya başlar. Halılar ayrıca bakteri ve alerjenler gibi çok sayıda mikroorganizmayı içerisinde barındırır. Düzenli temizlik, çalışanlarınız ve ziyaretçileriniz için temiz, çevre dostu bir ortam yaratır. 

profesyonel halı yıkama

 Halılarınızın profesyonel şekilde yıkanması ve temizlenmesi, halılarınızda biriken gizli tehditler hakkında endişenizi de ortadan kaldırır. Profesyonel halı yıkama olmayan amatör yıkamacılarca vey kurumun kendisince yapılan yıkamalar sonucu bakteriler ve diğer mikroorganizmalar, hastalığın yayılmasına veya rahatsız edici alerjik reaksiyonlara yol açabileceğinden, iş gücünüzün üretkenliği için bir tehdit olabilir.

Üstün Halı Temizliği: Buharlı+Sıcak Sulu Profesyonel Halı Yıkama

Halılarınızı temizletmeye karar verdiğinizde önünde duran farklı seçenekler olabilir. Örneğin halılarınızı litrelerce suya ve sabuna maruz bırakan yıkama yöntemi, halıların altına su geçmesine ve çok fazla kalıntı bırakmasına sebep olur. Halıların çok fazla ıslak kalması, halılarda küf, mantar, koku oluşumu meydana getirir. Su kullanılmadan uygulanan kuru köpüklü yıkama sistemi ise kirleri yeterince çözemez ve geriye çok fazla kimyasal kalıntı bırakır. Kalıntılar kuruduğunda yapışkan bir hal alır. Halılar kiri kendisine mıknatıs gibi çeker ve çok daha hızlı kirlenme oluşturur. Profesyonel halı yıkama olmayan bu her iki yöntemde yüzeyseldir ve derin temizlik gerçekleştiremez.

En Profesyonel Halı Yıkama Yöntemi Hangisidir?

Dünyada en etkili profesyonel halı yıkama temizleme tekniği olarak kabul edilen buharlı+sıcak sulu yıkama ise hiçbir kimyasal kalıntısı bırakmadan temizler. Sıcak su halılarda bulunan en küçük kir parçalarına kadar ulaşır. Kir ve lekelerin kolayca çözülmesini sağlar.  Agresif, sert kimyasallar kullanılmadan ve halıların fiberlerine zarar verebilecek aşırı ovalama yapılmadan derinlemesine, doğal temizlik imkânı sağlar. Çoğu halı yıkamacısının aksine, halılarınız korunur, kir ve lekeler temizlenirken özel bir temizleme yöntemi kullanılır.

Doğal – Organik Ürünler ile Profesyonel Halı Temizliği

profesyonel halı yıkama sonucu temiz halı

Temiz olmanın harika olduğuna ve doğal ürünler kullanarak temiz olmanın çok daha iyi olduğuna inanıyoruz. Doğal halı temizliğinde kullanılan toksik olmayan organik ve yeşil sertifikalı ürünler halılarınızın orijinal dokusuna zarar vermez ve ömrünü uzatır. Keskin kimyasallar halının ipliklerine zarar verebilir ve sağlıksız bir ortam oluşturur. Doğal içerikli anti bakteriyel temizleme solüsyonları, halılarda bulunan bakteri, alerjen gibi mikroorganizmaları büyük oranda arındırılır.  İç mekân hava kalitesini arttırır ve solunum problemleri ile ilgili endişelerinizin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca geriye kimyasal kalıntısı bırakmayacağı için de son derece güvenli ve sağlıklı bir ortam için idealdir. Düşük miktarda su kullanımı ile halılarınız yalnızca 3-4 saat içerisinde kuruyarak kullanıma hazır olur. Bu halılarınızı küf, mantar problemlerinden korur.

Teknisyenlerimiz çalışma ortamınızdaki halıları inceleyerek, duvardan duvara halılarınızın en iyi görünüme sahip olmaları için en uygun temizleme programını belirlerler. Ofis halısı temizleme sürecimizde sizinle beraber çalışarak yoğun, orta  ve az kullanım alanlarını tespit ederek, tüm ofisinizi daha temiz, sağlıklı ve mutlu bir çalışma alanına çevirecek olan özel bakım planını oluştururlar.

Siz de duvardan duvara halılarınızın profesyonel ve derin temizliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Categories: Categoriesall

Leave a reply